- IP: 18.97.14.84
- Przeglądarka: Unknown
- Wersja:
- OS: Unknown
W poniedziałek 14 lipca 2025 r gościliśmy w naszej Parafii Franciszkańską Młodzież Oazową z wakacyjnego turnusu z Leżajska, która pieszo pielgrzymowała do naszego kościoła w Jelnej. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą o 12.30, której przewodniczył prowadzący rekolekcje o. Leoncjusz Karpeta OFM. Wszystkich przywitał proboszcz o.Artur Stępień OFM. Po Eucharystii w kościele parafialnym wszystkie dzieci wraz z animatorami i o. Leoncjuszem przeszli na Ranczo Franciszkańskie nad stawem, żeby cieszyć się wspólną integracją i zabawą. W dniach od 13 do 24 lipca 2025 w Leżajsku Oaza Dzieci Bożych trzeciego stopnia (starsze dzieci) przeżywają swoje radosne rekolekcje wakacyjne. W tym roku przyjechało 63 dzieci i 10 animatorów z wielu naszych bernardyńskich klasztorów. Cieszymy się, że co roku w planie rekolekcji oazowych jest pielgrzymka do Jelnej.
W sobotę 12 lipca 2025 r miał miejsce Piknik misyjno-afrykański. Rozpoczęła go dodatkowa Msza św. o 15.00 w kościele w Jelnej, której przewodniczył ks. Tomasz Dziob, a kazanie wygłosił misjonarz o.Benedykt Pączka OFMCap pracujący od 12 lat w RPA w Bouar. Wszystkich obecnych duchownych i świeckich, którzy wyszli z inicjatywą zorganizowania spotkania, przywitał o. Artur.
O.Benedykt Pączka pomaga dzieciom i mlodzieży w Afryce rozwijać się duchowo, religijnie, wspomaga ich edukację i rozwój m.in. talentów muzycznych. Po Eucharystii na Ranczo Franciszkańskim zaczeła się część rekreacyjna od występu Zespołu Ystad z ks. Tomaszem Dziobem na czele oraz Zespołu African Music School, którzy w tych dniach mają 20 koncertów w Polsce i kwestują na cel pomocy i edukacji dzieci z Afryki.
PARAFIALNA ADORACJA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ
JELNA - piątek 4 LIPCA 2025
Z racji wyznaczonych całodziennych Parafialnych Adoracji w Archidiecezji Przemyskiej w Jelnej rozpoczniemy modlitwę po zakończeniu porannej Mszy św, a zakończymy Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa przed wieczorną Mszą św.
Prosimy o obecność na indywidualnej modlitwie w kościele według porządku:
- od godz. 8.00 – mieszkańcy Baranówki
- od godz. 9.00 – mieszakańcy Stawisk i Budzynia
- od godz.10.00 – mieszkańcy od kościoła do Pana Sołtysa
- od godz.11.00 – mieszkańcy droga powiatowa od torów do ŚDS-u
- od godz. 12.00 – mieszkańcy Borków
- od godz. 13.00 – mieszkańcy od ŚDS-u do Krzaków
- od godz.14.00 – mieszkańcy drogi od Szkoły Podstawowej do Krzaków
- od godz. 15.00 – mieszkańcy Krzaków, Łazki i Piaski
- od godz. 16.00 – Różaniec prowadzony przez Parafialne grupy duszpasterskie dorosłych oraz LSO i FMO
- ok godz 16.45 – Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo.
Niech Pan Jezus nie pozostanie nawet na chwilę sam w Najśw. Sakramencie.
W Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, w obydwu kościołach po uroczystej celebracji Eucharystii odbyły się procesje eucharystyczne do 4 ołtarzy. W Judaszówce Mszy św. o 9.00 i procesji, która ruszyła w kierunku Huciska, przewodniczył wikariusz o.Pio Trzeciak OFM. Ołtarze zostały przygotowane przez parafian. W Jelnej po sumie o 11.00 celebrowanej przez o.Ferdynanda Pisia OFM wyruszyła procesja do ołtarzy przygotowanych przez Stowarzyszenie Złoty Potok, Akcję Katolicką, rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz OSP Jelna. Ewangelie przy ołtarzach śpiewali wszyscy Ojcowie pracujący w Parafii. W przygotowanie procesji byli zaangażowani ministranci, lektorzy, młodzież i dzieci oazowe, grupy duszpasterskie, niosący feretrony, chorągwie i baldachim, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Procesje eucharystyczne przy obydwu kościołach będą przez cała Oktawę Bożego Ciała, którą zakończy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.