Dzisiaj:62
Wczoraj:423
W tygodniu:62
Wszystkie:800717

  • IP: 18.97.14.84
  • Przeglądarka: Unknown
  • Wersja:
  • OS: Unknown

Aktualnie odwiedza nas:
3
Gość(ci)

W niedzielę 17 sierpnia 2025 roku Trzeci koncert w ramach cyklu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej organizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę w Nowej Sarzynie przy współpracy z parafiami z terenu naszej gminy odbył się w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Jelnej, gdzie zgromadzona publiczność mogła doświadczyć niezwykłego spotkania dźwięków organów i altówki.
Wystąpili:
Szymon Czapik – organy
Krzysztof Drożdżowski – altówka
Artyści zaprezentowali dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna, Domenica Zipolego oraz Henriego Casadesusa, łącząc brzmienie królewskiego instrumentu z ciepłym, głębokim głosem altówki.
Publiczność miała okazję usłyszeć zarówno pełne majestatu i kontrapunktu sonaty barokowe, jak i pełne liryzmu romantyczne pejzaże dźwiękowe.
Atmosfera koncertu była wyjątkowa – od pierwszych dźwięków w świątyni panowała cisza i skupienie, a po każdym utworze rozbrzmiewały gorące brawa. Muzyka wypełniła wnętrze kościoła nie tylko pięknem, ale i duchową refleksją, ukazując, jak bogaty i różnorodny jest świat muzyki organowej i kameralnej.
Dziękujemy artystom za niezwykły koncert, a Państwu za liczną obecność i wspólne przeżywanie muzyki.
Podziękowania składamy Panu Grzegorzowi Bigasowi za wszelką pomoc merytoryczno-artystyczną i Panu Grzegorzowi Buczkowskiemu za strojenie organów oraz Panu Michałowi Garbaczowi i Pani Dyrektor za prowadzenie koncertu.

W tym tygodniu 15 sierpnia 2025 roku w Kościele św. Tomasza przy ul. Szpitalnej w Krakowie w Zgromadzeniu Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego De Saxia złożyła śluby wieczyste nasza rodaczka s.Iwona Barbara Tudryn, która pochodzi z Jelnej. Na uroczystej Mszy św. byli najbliżsi, przyjaciele i o.Pio, jako reprezentant Parafii. Gratulujemy i cieszymy się z kolejnej osoby konsekrowanej z Jelnej.

W niedzielę 27 lipca 2025 roku odbył się X Festiwal Miodu i Kultury w Jelnej. Rozpoczał się  Mszą św. o 11.00 w intencji Twórców Kultury i Pszczelarzy, której przewodniczył o. Artur Stępień OFM. Następnie w Domu Kultury w Jelnej miały miejsce od 15.30 konferencje tematyczne, o 16.00 blok kulturalny z występami różnych wykonawców dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych, a wieczorem koncerty zespołów i zabawa taneczna.

Nad ranem w sobotę 26 lipca 2025 wyruszyła parafialna pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Organizatorem pielgrzymki jest o. Pio Trzeciak OFM. Wyjazd poprzedziła wspólna Eucharystia sprawowana wieczorem w piątek 25 lipca 2025. Wyjazd pielgrzymkowy potrwa do 2 sierpnia.