29 Niedziela Zwykła – 20. 10. 2019 r.

Przeżywamy dziś Niedziela Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misji. Z racji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego wraz ze szkolnym kołem wolontariatu organizujemy wsparcie dla dzieci z misji s.Teofli w Burundi, które najbardziej potrzebują długopisów, przyborów szkolnych oraz butów. Dlatego dziś uczniowie będą zbierać ofiary po mszach św na ten cel. Można też nabyć kalendarz misyjny. W szkole będzie można włączyć się w tę akcje przez zbiórkę tych przedmiotów. Długopisy, przybory szkolne a zwłaszcza buty dla dzieci (nawet używane a w dobrym stanie) można do końca miesiąca składać też w zakrystii. Dziękujemy już za rzeczy dotychczas dostarczone.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarcza oraz parafialną zbiórkę do puszek na cele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z racji Dnia Papieskiego.

Trwają Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy na nie serdecznie zwłaszcza dzieci i kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

- w poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II (w tym dniu Akcja Katolicka w naszej Archidiecezji przeprowadzi zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na budowę studni w Ekwadorze);

- w środę – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej prowincji;

- w czwartek – wspomnienie bł. Jana Balickiego, kapłana

- w niedzielę – Uroczystość Poświęcenia Kościoła.

Październikowe spotkanie dla seniorów odbędzie się w nabliższą środę o godz.17.30. Zapraszamy.

W piątek o godz. 20.15 będzie Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę o godz. 9.00 spotkanie z o. Ferdynandem dla kandydatów do bierzmowania z kl. 7 SP.

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na zimowy – cofamy wskazówki zegarów o godzinę do tyłu (z godz. 3.00 na 2.00).

Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Pod chórem są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych. Kartki można wrzucić do skarbony z tyłu kościoła lub przynieść do zakrystii. Zadbajmy o ład i czystość na cmentarzu i o groby najbliższych.

Ogłoszenia Duszpasterskie – Judaszówka

29 Niedziela Zwykła – 20. 10. 2019 r.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczo-budowlaną oraz parafialną zbiórkę do puszek na cele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z racji Dnia Papieskiego.

Trwają Nabożeństwa Różańcowe – po Mszach św. Zapraszamy na nie serdecznie zwłaszcza dzieci i kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

- w poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II;

- w środę – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej prowincji;

- w czwartek – wspomnienie bł. Jana Balickiego, kapłana

- w niedzielę – Uroczystość Poświęcenia Kościoła.

W piątek o godz. 20.15 będzie Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Pod chórem są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych. Kartki można wrzucić na tacę lub przynieść do zakrystii. Zadbajmy o ład i czystość na cmentarzu i o groby najbliższych.