Urocz Najśw. Trójcy Niedziela - 26.05.2024 r.

Dziś Niedziela Najśw. Trójcy kończy czas na spowiedź i obowiązkowe przyjęcie Komunii św. wielkanocnej. Dziś także Dzień Matki, które otaczamy modlitwą i dziękujemy za trud zrodzenia i wychowania.

Dziś o 11.00 I Komunia św. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci nowego ornatu oraz udekorowanie świątyni oraz placu na uroczystość. Prosimy zarazem, aby jak co roku rodzice przygotowali swój ołtarz przy Ranczo Franciszkańskim na Boże Ciało.

Rocznica I Komunii św w Jelnej będzie wyjątkowo na Sumie w Boże Ciało. Próba dla dzieci z klasy 4 w Jelnej w środę o 16:00.

Dziękujemy za rodzinną modlitwę i obecność na Mszy św. oraz składanie deklaracji z peregrynacji obydwóch obrazów NSPJ.

Codziennie o godz 16.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

W liturgii tego tygodnia:

- w środę – wsp św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

- w czwartek – Urocz Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Msze św. jak w niedzielę; procesja eucharystyczna po sumie; prosimy jak co roku o przygotowanie 4 ołtarzy przez Stowarzyszenie Złoty Potok, Akcję Katolicką, rodziców dzieci I Kom św. oraz FZŚ wraz z OSP Jelna.

Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów, chłopców o dzwonienie, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach o przemarsz przed Najśw. Sakramentem, młodzież FMO i Panie z KGW o podjęcie feretronów, Panów do baldachimu i chorągwi.

W tym dniu przypadają też zakonne imieniny o.Ferdynanda, który odprawi z tej okazji Mszę św. o 17.00.

- w piątek – święto Nawiedzenia NMP

- w sobotę – wsp św. Justyna, męczennika oraz Dzień Dziecka

- w niedzielę za tydzień – Adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, wieczór Msza św. wypominkowa.

W piątek Oazowa Adoracja Najśw. Sakramentu o 19.30.

W sobotę Oazowy Dzień Dziecka. O godz. 11:00 Msza św. następnie spotkanie na Ranczo Franciszkańskim przy ognisku i wspólna zabawa.

Również w sobotę 1 czerwca od godz 14.00 na Ranczo Franciszkańskim impreza z dmuchańcami z okazji Dnia Dziecka organizowana przez rodziców dzieci najmłodszych odziałów ze Szkoły Podstawowej.

Od soboty 1 czerwca zapraszamy wszystkich na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o 16.30.

W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić Mateusz Kieler z Jelnej i Monika Ciszek z Mieczyn (Stojewsko), oraz Tomasz Płachta z Jelnej i Sabina Dziędzik z Grodziska Nowego – 2 zapowiedzi. Kto wiedziałby o przeszkodać proszony jest o zgłoszenie w kanceralii parafialnej.

W zakrystii są do nabycia w cenie 100zł piękne albumy z beatyfikacji rodziny Ulmów, które mogą być pamiątką wydarzenia lub prezentem dla kogoś.

Rodziny, które tylko zarezerwowały w tym roku Msze św. gregoriańskie prosimy o kontakt w zakrystii. Czerwiec – za + Józefa Mokrzyckiego, sierpień – za + Zbigniewa Sarzyńskiego, listopad – za + Katarzynę Majewską.

Przypominamy, że w piątek po Bożym Ciele na zbiorniku w Jelnej odbędą się spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Parafii w Jelnej. Początek Mszą św. o godz. 7:00. Zakończenie o 13:00. Zapraszamy również Rodziców do opieki i kibicowania.

Zachęcamy do nabycia Niedziela, która poświęcona jest Urocz. Bożego Ciała.

Ogłoszenia Duszpasterskie – Judaszówka

Urocz Najśw. Trójcy Niedziela - 26.05.2024 r.

Dziś o 13.30 I Komunia św. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci kapturków LSO i doposażenie salki oazowej oraz udekorowanie świątyni oraz placu na uroczystość.

Rocznica I Komunii św w Judaszówce będzie wyjątkowo na Mszy św w Boże Ciało. Próba dla dzieci z klasy 4 w środę po Mszy św. wieczornej.

Codziennie zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwa majowe.

W liturgii tego tygodnia:

- w środę – wsp św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

- w czwartek – Urocz Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Msza św. o 9.00 i po niej procesja eucharystyczna; prosimy jak co roku o przygotowanie 4 ołtarzy.

Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów, chłopców o dzwonienie, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach o przemarsz przed Najśw. Sakramentem, młodzież o podjęcie feretronów, Panów do baldachimu i chorągwi.

W tym dniu przypadają też zakonne imieniny o.Ferdynanda, który odprawi z tej okazji w Jelnej Mszę św. o 17.00.

- w piątek – święto Nawiedzenia NMP

- w sobotę – wsp św. Justyna, męczennika oraz Dzień Dziecka

- w niedzielę za tydzień – Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych, Msza św. wypominkowa. Będzie to Msza św. Prymicyjna ks. Karola Jagiełło z błogosławieństwem i rozdaniem pamiątkowych obrazków.

W piątek w Jelnej Oazowa Adoracja Najśw. Sakramentu o 19.30.

W sobotę nie będzie spotkania oazy w Judaszówce. Natomiast w sobotę 8 czerwca zapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Dziecka przy starej szkole. W programie: modlitwa, gry i zabawy oraz grill.

Od soboty 1 czerwca zapraszamy wszystkich na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. W najbliższą I sobotę miesiąca spotkanie Wspólnoty Zawierzenia NMP.

Zachęcamy do nabycia Niedziela, która poświęcona jest Urocz. Bożego Ciała.