5 Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024 r.

Dziekujemy za rodzinną modlitwę i obecność na Mszy św. oraz składane deklaracje z peregrynacji obrazu NSPJ.

Od dziś rozpoczynamy 3-dniowe parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Bartymeusz Kędzior OFM z Lublina, a kiedyś Dyrektor FOK-u w Leżajsku. Każdy wierzący ma obowiązek raz w roku odprawić rekolekcje. Plan jest w gablocie i na stronie internetowej. Zaplanujmy swój czas tak, aby uczestniczyć każdego dnia w Mszy św.. We wtorek Dzień Spowiedzi rekolekcyjnej i dekanalnej, z której można skorzystać od 15.30 do 17.00. Spowiedź, czyli pojednanie z Bogiem i ludźmi, to znak dobrze odprawionych rekolekcji. Taca z poniedziałku i wtorku przeznaczona jest dla o.Rekolekcjonisty i Klasztoru w Lublinie.

W tym tygodniu przypada w liturgii:

- we wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W tym tygodniu w piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 16.30 i młodzieżowej o 19.30. Zapraszamy wszytkich Parafian do udziału. Rożważania poprowadzi Akcja Katolicka, koordynacja przez Radę Parafialną, krzyż będą podejmować przedstawiciele młodzieży, ministrantów, oazy, grup duszpasterskich, matki, ojcowie, seniorzy. Niech nikogo nie braknie. OSP prosimy o zapewnienie bezpiecznego przejścia ulicami Jelnej.

W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 11.30.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, poświęcenie palm na każdej Mszy św.

W zakrystii są do nabycia z Caritasu świece Paschaliki w cenie 10 zł.

Do skarbony pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Tygodnik Niedziela porusza temat depresji, utraty sensu życia przez młodych współczesnych ludzi i możliwości pomocy.

Zachęcamy do ogólnopolskiej Nowenny w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, która rozpoczeła się wczoraj i potrwa do 24 marca po Apelu Jasnogórskim przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia za wstawiennictwem męczenników polskich: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

Centrum Dziedzictwa Błogosławionej Rodziny Ulmów oraz Wydziały Duszpasterstwa Rodzin archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej oraz Kustosz Relikwii Błogosławionych zapraszają na pielgrzymkę/marsz, który odbędzie się w sobotę 23 marca w Markowej pod hasłem: „Z Błogosławioną Rodziną Ulmów w obronie życia”. Rozpocznie się w Łańcucie (parafia pw. św. Michała Archanioła), skąd, w kierunku Markowej wyruszy piesza pielgrzymka/marsz. Można też dołączyć się w Markowej na ostatnim etapie. Szczegóły na stronie Archidiecezji przemyskiej.

Pan Sołtys informuje i zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie wiejskie w Domu Kultury za tydzień w ndz 24.03.2024r o godz. 14.00.

W związek sakramentalny zamierzają wstąpić Mateusz Gołąbek i Weronika Wziątka z naszej Parafii. Kto wiedziałby o przeszkodach prosimy o kontakt w kancelarii.

Odmówmy modlitwę ks. Piotra Skargi za Ojczyznę…

Ogłoszenia Duszpasterskie – Judaszówka

5 Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024 r.

Dziekujemy za ofiary złożone tydzień temu do puszek na Fundację Pomocy Młodzieży – Wzrastanie oraz na tacę gospodarczo-budowlaną z racji drugiej niedzieli miesiąca. Ponieważ nie sprzyjała pogoda w pierwszej połowie marca, dlatego prace przy schodach i podjeździe rozpoczniemy zaraz po Wielkanocy.

Dziekujemy za rodzinną modlitwę i obecność na Mszy św. oraz składane deklaracje z peregrynacji obrazu NSPJ, która dobiegła już końca.

Od dziś rozpoczynamy 3-dniowe parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Bartymeusz Kędzior OFM z Lublina, a kiedyś Dyrektor FOK-u w Leżajsku. Każdy wierzący ma obowiązek raz w roku odprawić rekolekcje. Plan jest w gablocie i na stronie internetowej. Zaplanujmy swój czas tak, aby uczestniczyć każdego dnia w Mszy św.. W we wtorek Dzień Spowiedzi rekolekcyjnej i dekanalnej, z której można skorzystać od 17.00 do 18.00. Spowiedź, czyli pojednanie z Bogiem i ludźmi, to znak dobrze odprawionych rekolekcji. Taca z poniedziałku i wtorku przeznaczona jest dla o.Rekolekcjonisty i Klasztoru w Lublinie.

W tym tygodniu przypada w liturgii:

- we wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W tym tygodniu w Jelnej w piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 16.30 i młodzieżowej o 19.30. Zapraszamy wszytkich Parafian do udziału. Rożważania poprowadzi Akcja Katolicka, koordynacja przez Radę Parafialną, krzyż będą podejmować przedstawiciele młodzieży, ministrantów, oazy, grup duszpasterskich, matki, ojcowie, seniorzy. Niech nikogo nie braknie. OSP prosimy o zapewnienie bezpiecznego przejścia ulicami Jelnej. W Judaszówce Droga Krzyżowa o godz.18.00 i Msza św. jak w każdy piątek.

W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 9.30.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej i poświęcenie palm

W zakrystii są do nabycia z Caritasu świece Paschaliki w cenie 10 zł.

Do puszek można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Odmówmy modlitwę ks. Piotra Skargi za Ojczyznę…