• IP: 18.217.228.35

W sobotę 25 listopada 2023r w Sanktuarium Matki Bożej Leżajskiej odbyło się dekanalne dziękczynienie za historyczne wydarzenie beatyfikacji Rodziny Ulmów z Markowej.  O godz. 11.00 miał miejsce wykład poświęcony bł. Rodznie Ulmów, ukazujący ich świętość i poświęcenie w ratowaniu życia drugiego człowieka. Następnie przed Najśw. Sakramentem został odmówiony różaniec. O godz. 12.00 uroczystej Mszy św. przewodniczył Ks. Abp Józef Michalik, a koncelebrowali kapłani z dekanatu. W tym modlitewnym dziękczynnym czuwaniu i Mszy św. uczestniczyli też wierni, jako przedstawiciele danej parafii. Z Jelnej był o. Proboszcz i kilku Parafian. Na zakończenie Ks. Abp Józef Michalik na ręce każdego proboszcza przekazał kapsułę z relikwiami bł. Rodziny Ulmów do wszystkich parafii dekanatu.