W tygodniu:1904

• IP: 18.222.179.186

Po trzech dniach Triduum, które miało przygotować duchowo Parafian na przybycie poświęconego przez Papieża Franciszka i peregrynującego po Archidiecezji Przemyskiej Obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa, w czwartek 9 listopada mogliśmy w naszej Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Jelnej przywitać oczekiwany święty wizerunek Zbawiciela.

Wieczorem pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Michalika, w asyscie Ks. Dziekana Józefa Łobodzińskiego, o. Proboszcza Artura Stępnia OFM i kapłanów z dekanatu, wszystkie grupy parafialne, organizacje społeczne i wszyscy Parafianie na modlitwie oczekiwali na przybycie delegacji OSP i samochodu-kaplicy z sąsiedniej Parafii Przychojec-Łukowa.

Po powitaniu przed kościołem Obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa został on uroczyście wniesiony do świątyni, której słowa powitania skierował do Pana Jezusa o. Proboszcz, przedstawiciele rodzin, młodzież i dzieci. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Arcypasterz Józef Michalik, który wygłosił również okolicznościową homilię nt. istoty i znaczenia kultu Najśw. Serca Pana Jezusa.

Przed końcowym błogosławieństwem o. Proboszcz poprosił o poświęcenie dwóch kopii peregrynującego obrazu, które z początkiem Adwentu będą nawiedzać domy rodzinne Parafian z Jelnej i Judaszówki, by każda rodzina mogła indywidualnie przyjąć pod swój dach Pana Jezusa i pomodlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo.

Po Mszy św. odbyły się czuwania modlitewne w kościele prowadzone przez grupy duszpasterskie tj. ODB, FMO, LSO, Żywy Rożaniec, FZŚ, Akcję Katolicką, które w piątek kontynuowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej, wychowankowie i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy, mieszkańcy poszczególnych rejonów Jelnej, Grupa Zawierzenia NMP z Judaszówki oraz jej mieszkańcy.

Na zakończenie peregrynacji w piątek 10 listopada Proboszcz o. Artur odprawił o godz. 16.30 Mszę św. dziękczynną, odmówił Litanię i Akt Zawierzenia Parafii Najśw. Sercu Pana Jezusa. Następnie podziękował Bogu za czas nawiedzenia w Parafii w Obrazie Najśw. Serca Pana Jezusa, podobnie wyrazy wdzięczności wyrazili przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci. Po uroczystym wyprowadzeniu wizerunku Zbawciela przed kościól został on podjęty przez delegację OSP i przewieziony do kolejnej Parafii w Woli Zarczyckiej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie peregrynacji, obecność i wspólną modlitwę.