• IP: 18.118.210.213

3 października w naszej świątyni wspominaliśmy śmierć św. Franciszka z Asyżu poprzez celebrację nabożeństwa Transitus pod przewodnictwem o. Proboszcza. Okolicznościowy śpiew przygotował Złoty Potok, któremu dziękujemy na ręce Pana Andrzeja Chojnackiego.

Następnie jak co roku 4 października w Zakonie Braci Mniejszych obchodzona jest Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, który jest także Patronem naszej Parafii oraz Szkoły Podstawowej w Jelnej. Z tej racji obchodziliśmy Odpust Parafialny, którego głównym punktem była uroczysta suma o godz. 11.00 oraz procesja eucharystyczna z Te Deum zakończona błogosławieństwem. Uczestniczyli w niej Parafianie oraz cała społeczność szkolna z nauczycielami, wychowawcami, oraz pocztem sztandarowym i Dyrekcją. Obecni byli także kapłani z dekanatu wraz z ks. Dziekanem Józefem Łobodzińskim. Kazania odpustowe oraz przewodniczenie uroczystościom podjął ks. Wiesław Piś z Trześni (diecezja sandomierska), rodzony brat naszego o. Ferdynanda. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania oprawy liturgicznej oraz procesji bardzo dziękujemy.