Dzisiaj:68
Wczoraj:175
W tygodniu:1289
Wszystkie:383003

  • IP: 44.201.97.26
  • Przeglądarka: Unknown
  • Wersja:
  • OS: Unknown

Aktualnie odwiedza nas:
6
Gość(ci)

Boże Ciało to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. W Polsce, Boże Ciało obchodzone jest od 1320 roku. W czwartek, po Trójcy Świętej, w sposób uroczysty wspomina się Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

Boże Ciało ma charakter dziękczynny i radosny. Formą podziękowania są procesje, które przechodzą ulicami miast i wiosek. Wtedy buduje się cztery ołtarze, które są przyozdabiane kwiatami i zielonymi drzewkami - najczęściej brzózkami. Procesje z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy są odwołaniem do czterech ewangelii. Wierni tego dnia dekorują również ulice i domy. Dzieci posypują drogę procesji kwiatami, niesione są święte obrazy, a także śpiewane pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu.

W naszej Parafii odbywają się dwie procesje. Jedna przy kościele filialnym w Judaszówce, a druga przy kościele parafialnym w Jelnej. W tym roku, przy kościele filialnym procesję prowadził o. Izajasz, a przy kościele parafialnym o. Jan i o. Kazimierz.

 

zobacz foty