Dzisiaj:129
Wczoraj:236
W tygodniu:1468
Wszystkie:536527

  • IP: 3.238.121.7
  • Przeglądarka: Unknown
  • Wersja:
  • OS: Unknown

Aktualnie odwiedza nas:
4
Gość(ci)

W poniedziałek 18 grudnia 2023r. o godz. 11.00 w kościele w Jelnej była sprawowana Msza  św. w 12 rocznicę śmierci naszego rodaka sierżanta + Łukasza Krawca oraz jego towarzysza broni porucznika + Piotra Mazurka. Przewodniczył jej i wygłosił okolicznościowe kazanie o. Artur Stępień OFM. Obecni byłi rodzice tragicznie poległych żołnierzy oraz krewni. Dowódcę Garnizonu Jarosław reprezentował major Maciej Broda wraz z oddziałem żołnierzy i pocztem sztandarowym. Poczet sztandarowy wystawiła także jednostka OSP z Jelnej. Obecny był także Pan Andrzej Rychel Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Pani Agnieszka Kopacz, Pan Sołtys Michał Zawadzki, którzy wraz z wiernymi modlili się o pokój duszy obydwu żołnierzy. Po Mszy św. wszyscy udali się na cmentarz, aby przy grobie modlitwą i złożeniem wieńców zakończyć obchody rocznicowe.