Ogłoszenia Duszpasterskie – Judaszówka

14 Niedziela zwykła - 07.07.2024 r.

 

Dziś 7 lipca przypada po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie bł. Rodziny Ulmów z Markowej. Z tej okazji w Jelnej na sumie uroczyście wniesiemy relikwiarz bł. Rodziny Ulmów, który już pozostanie w naszej Parafii i odmówimy stosowne modlitwy w czasie adoracji.

Dziękujemy Panom Piotrowi Sarzyńskiemu oraz Bogdanowi i Pawłowi Wiatr za wykonanie i zamocowanie w kościele w Jelnej pod obrazem św. Jana Pawła II gabloty na wszystkie relikwiarze, jakie mamy w naszej Parafii.

W liturgii tego tygodnia:

- w poniedziałek – święto św. Jana z Dukli, zakonnika, współbrata, Patrona naszej Prowincji Zakonnej oraz Archidiecezji Przemyskiej

- we wtorek – wsp św. Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy Męczenników

- w środę – wsp św. Weroniki Giulani, dziewicy

- w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

- w piątek – wsp św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

- w sobotę – wsp św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników; to także Dzień Fatimski zatem wieczorem Msza św. i nabożeństwo różańcowe.

W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić Artur Jagiełło z Parafii Jelna oraz Beata Kozdra z Parafii Brzóza Królewska – 2 zapowiedź . Kto wiedziałby o przeszkodach proszony jest o kontakt w kancelarii parafialnej.

Informujemy, że z Parafii Sarzyna przez ks. Dariusza Kurzydło organizowana jest piesza pielgrzymka z Sarzyny do Kalwarii Pacławskiej w dniach 9-14 sierpnia br. Osoby chętne do 7 lipca mogą zapisywać się w zakrystii.

Radio Fara organizuje duchowe pielgrzymowanie i Sztafetę Różańcową w intencji Archidiecezji podczas trwania Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – szczegóły na antenie i stronie internetowej Radia Fara.

Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela.

W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. + Michała Kiełbowicza (lat 78) i + Daniela Panka (lat 27). Wieczne odpoczywanie…