1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2024 r.

Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczo-budowlaną.

Za tydzień jak co roku w 2 niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek na misje tzw. Ad Gentes.

Dziś wieczorem o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej w salce na Ranczo Franciszkańskim.

Trwa peregrynacja Obrazu NSPJ . Prosimy, aby obraz przekazywać aż do Pana Sołtysa, a potem powrócić na główną drogę powiatową od torów. Dziekujemy za rodzinną modlitwę i obecność na Mszy św. oraz składane deklaracje.

W liturgii w tym tygodniu przypada:

- w czwartek – święto Katedry św. Piotra Apostoła; pamiętajmy w modlitwie o naszym Papieżu.

Nabożeństwa pasyjne w okresie Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 oraz Młodzieżowa o godz.19.30 z krótką adoracją, a także w niedziele o godz. 7.00.

- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.15, a po nich Msza św. wieczorna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W sobotę spotkanie kandydatów do bierzmowania z o.Ferdynandem: o godz. 9.00 klasa 6; o godz. 9.30 klasa 7. Obecność obowiązkowa.

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że od 15 lutego trwają zapisy na przyjęcie dzieci lub kontynuację do przedszkola i klasy 1. Dokumenty są na stronie internetowej Szkoły.

Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela, który omawia temat pokoju.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Czesławę Zygmunt (lat 91). Wieczny odpoczynek …